تبلیغات
جویندگان دانش - حفاظت از حریم شخصی هنگام دانلود
 
جویندگان دانش
ابتدایی را دریابید که دانشگاه دیر است . امام خمینی ( ره )
درباره وبلاگ


این وبلاگ با هدف کمکی هر چند کوچک به دانش آموزان . اولیاء . معلمین و معاونین محترم اجرایی تهیه شده است . با امید موفقیت برای تمامی این عزیزان

مدیر وبلاگ : مهدی رباطی
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چیست ؟واقعیت این است که چه شما یک فایل دارای قانون کپی رایت را دانلود کنید یا نه، به هر حال دوست ندارید هیچکس از فعالیتهای آنلاین شما مطلع شود. در واقع مسئله دانلودغیر قانونی نیست. مسئله رعایت حریم شخصی است که این روزها دیگر کسی به آن احترامی نمی گذارد. پس بهتر است ما خودمان حصارهای این حریم را تا آنجایی که ممکن است محکم و امن کنیم، تا کسی به راحتی نتواند در آن نفوذ کند. بهتر است به راههای تقویت حریم شخصی مان هنگام دانلود یا به اشتراک گذاری فایلی در اینترنت نگاهی بیندازیم. و بدین وسیله به شرکتهای و ارگانهای ضد P2P اجازه جاسوسی و بررسی فایلها، علایق و مواردی که به اشتراک می گذاریم را ندهیم . 

توجه داشته باشید که تمام روشهایی که در زیر آمده است هیچکدام بدون خطا و اشکال نیست، ولی با این حال تمامی آنها به شدت امنیت و ضریب اطمینان شما را هنگام دانلود بیشتر می کند .
چگونه هنگام دانلود در BitTorrent شناسایی می شوید و یا به مشکل برمی خورید:
هنگامی که شما مشغول گرفتن فایلی از BitTorrent هستید، در واقع به چندین کامپیوتر مشابه متصل شده اید و کار آنها تامین بخشی از فایلی است که می خواهید دانلود کنید. در این شیوه دانلود فایل، برای رد و بدل کردن اطلاعات و داده ها، شما و کامپیوترهای ارسال کننده فایل آدرس IPتان را با هم مبادله می کنید تا به راحتی یکدیگر را پیدا کنید. هنگامی که شما مشغول دانلود فایلی هستید که مشمول قانون کپی رایت است یا از نظر برخی ارگان ها فایل ممنوعه محسوب می شود، آنها خودشان را وارد جریان می کنند و آدرس آی پی شما را بدست می آورند. هنگامی که آنها آی پی آدرس شما را پیدا کردند، می توانند به راحتی ISP شما را نیز پیدا کرده با آن تماس بگیرند و از شما به خاطر تخلف در دانلود شکایت کنند .

راه هایی گوناگونی وجود دارد که شما می توانید به کمک آنها خودتان را از ردیابی و شناسایی در هنگام به اشتراک گذاری فایلهای در بیت تورنت محفوظ بدارید و یک لایه امنیتی بین شما و آنهایی که قصد شناسایی شما را دارند ایجاد کنید. در زیر یک سری روش های مفید را به شما معرفی می کنیم تا به کمک آن بتوانید هرچه بیشتر در برابر این ردیابی ها مقاومت کنید : PeerGuardian2 و پراکسی ها – به خصوص یک پروکسی جدید به نام BTGuard

به کمک PeerGuardian2 ردیاب های ضد P2P را هنگام دانلود های بیت تورنت از خود دور کنید
برنامه ی بلاک کننده آی پی PeerGuardian2 یا PG2 یک لیست سیاه از آدرس های آی پی که به عنوان جاسوس های ردیاب شناسایی شده اند در اختیار دارد. 

طرز کار آن بدین صورت است :

 pic_02_who-to-block.png

 اولین باری که PeerGuardian2 را نصب و اجرا کردید، پنجره تنظیمات اولیه برنامه باز شده و از شما سئوال می شود که چه نوع لیست سیاهی را قصد دارید مسدود کنید. PG2 به صورت پیش فرض ردیاب های اتصال P2P را بلاک می کند. این حال اگر هنوز از بابت حریم خصوصی و امنیت خیال تان راحت نیست، می توانید خودتان گزینه های دیگر را هم برای مسدود شدن تیک بزنید. 

 pic_03_update-schedule.png

 در پنجره بعدی تنظیمات PG2 باید تنظیمات به روز رسانی خودکار را انجام دهید. از آنجا که امنیت شما وابسته به لیست سیاه است، بهتر است که مطمئن شوید همیشه لیستی که در اختیار شماست به روز شده و شامل آخرین آی پی هایی است که در این زمینه شناسایی شده اند. پس پیشنهاد می کنیم گزینه ی اول (Every day) یعنی به روز شدن خودکار در هر روز را انتخاب کنید . 

حالا شما تنظمیات PG2 را انجام داده اید . در آخرین پنجره تنظیمات، شما با یک پیغام رفع مسئولیت از سازنده های برنامه مواجه می شوید، تا هنوز حواستان جمع کارتان باشد. به یاد داشته باشید که PG2 به طور 100% موثر نیست و نمی تواند هم باشد، ولی با این حال با داشتن آن امنیت شما نسبت به قبل بسیار بیشتر می شود .

 

هنگامی که بر روی دکمه Finish در پنجره تنظیمات کلیک می کنید ، PG2 کارش را با اولین به روز رسانی شروع می کند و لیست سیاهی از نهادهای ضد P2P دانلود می کند. این بدین معنی است که از حالا به بعد نهادهای لیست شده در برنامه نمی توانند آی پی شما را پیدا کنند و هنگامی که مشغول دانلود یا به اشتراک گذاری فایلی هستند نظاره گر شما باشند .

با استفاده از پروکسی، خودتان را از تیررس ردیاب های Anti-P2P دور کنید.
وقتی که صحبت از امنیت در اینترنت می شود، هیچ راه حلی بهتر از یک پروکسی خوب نیست. در اینجا در مورد پروکسی های بدون دردسر فنی و کاربری راحت صحبت می کنیم.

 

pic_05_btguard-w400.png

هنگامی که در مورد به اشتراک گذاری فایلها صحبت می کنیم، یک پروکسی خوب می تواند با هدایت تمام ترافیک رفت و برگشت کامپیوتر شما به یک سرور دیگر، از شما محافظت می کند. این بدین معنی است هنگامی که شما با استفاده از یک پروتکل peer-to-peer ( نظیر به نظیر ) همانند آنچه در بیت تورنت داریم مشغول دانلود اطلاعاتی هستید، کسانی که مانند شما آنجا حضور دارند ( به عنوان مثال همان ارگانهایی که قبلا به آنها اشاره کردیم ) فقط می توانند آدرس آی پی پروکسی را ببینند و از دیدن آی پی آدرس شما محرومند. پس در نتیجه اگر حتی مشغول ردیابی شما باشند، به هیچ عنوان نمی توانند آی پی شما را پیدا کنند و فعالیتهای شما را ردیابی کنند.

در اینجا تعدادی از این سرورهای پروکسی را معرفی می کنیم. یکی از معروف ترین این برنامه ها Tor
است. پروکسی که حتما نام آن را شنیده اید. مشکل اینجا است که TOR برای دانلود کردن مخصوصا در بیت تورنت چندان مناسب نیست و اگر بخواهید با آن این کار را بکنید احتمالا به مشکل برخواهید خورد. اما برخی سرورهای پروکسی این کار را برای تان راحت تر کرده اند. به عنوان مثال می توان از BTGuard نام برد که یک سرور پروکسی عالی برای دانلود در بیت تورنت محسوب می شود.
BTGuard در کانادا واقع شده است و یک سرور به اشتراک گذاری با هزینه ای برابر 7 دلار در ماه است که یک ارتباط ناشناس با بیت تورنت، سرعت نامحدود و همچنین دور زدن ISP ( اگر ISP تان بخواهد از بیت تورنت بر علیه شما استفاده کند) را به شما وعده می دهد .
مشکل اساسی این است که وقتی که شما از طریق یک پروکسی ترافیک عبوری خود به بیت تورنت را ارسال می کنید، با افت سرعت قابل توجهی مواجه می شوید، که گاهی واقعا این افت سرعت غیر قابل چشم پوشی است. ولی براساس گفته های وبلاگ TorrentFreak اگر از طریق BTGuard به بیت تورنت متصل شوید سرعت شما هیچ افتی پیدا نخواهد کرد و دقیقا با حالتی که بدون پروکسی وارد شده اید برابرا است .

 

pic_06_utorrent-proxying_0.png

 

برای تتظیم یک پروکسی خوب در uTorrent (کلاینت محبوب بیت تورنت)، کافی است به تنظیمات uTorrent رفته بر روی Connection در ستون کناری کلیک کرده و سپس بخش Proxy Server را پیدا کنید. حال از اینجا نوع سرور پروکسی خودتان را انتخاب کنید ( به عنوان مثال : Socks4/5، HTTP یا HTTPS ) و آدرس و پورت سرور پروکسی را وارد کنید. همچنین اگر پروکسی شما از هر اطلاعات ورود دیگری استفاده می کند، آنها را هم وارد کنید. (به عنوان مثال اگر شما از پروکسی BTGuard استفاده می کنید در زمان ثبت نام به شما یک رمزعبور و نام کاربری داده می شود) در آخر مطمئن شوید که در مربعی که نوشته شده "Use proxy server for peer-to-peer connections," تیک بزنید. چرا که این در واقع تمام دلیلی است که شما از پروکسی استفاده می کنید . 

تعریف های کسانی که در حین دانلود فایل دارای کپی رایتی به مشکل برخورده اند، معمولا زیاد ترسناک نیست. با این حال با وجود درگیرها و مسائل حقوقی این کار به یاد داشته باشید که بیت تورنت فقط یک پروتکل است و این شما هستید که انتخاب می کنید از آن چگونه استفاده کنید. توجه داشته باشید که بیت تورنت به معنای دانلود کردن و تخلف در مورد فایلهایی که شامل قانون کپی رایت می شوند نیست. از بیت تورنت و برنامه های کاربردی آن استفاده ها و دانلودهای قانونی بسیار زیادی هم می توان انجام داد .
به هر حال چه شما از کلاینت بیت تورنت برای دانلود فایلهای کپی رایت استفاده کنید با خیر، هیچ وقت دوست ندارید که شناسایی و ردیابی شوید. اگر واقعا و به طور جدی در تلاشید که امنیت خودتان را بالا ببرید، مسلما راه حل استفاده از پروکسی، بهترین راه حل است. اشکلات زیادی در ارتباط با پروکسی ها وجود دارد و مهمترین آنها افت سرعت و همچنین پیدا کردن یک پروکسی مجانی و یا هزینه سرویسی مانند BTGuard است.
PeerGuardian2 یک نرم افزار خوب و مفید است که به سادگی می توانید از آن استفاده کنید و هیچ وقت سرعت دانلودهای شما را هم کم نمی کند. با این حال بسیار حساس تر از پروکسی ها نسبت به رخنه ها عمل می کند. IP-blocker یکی دیگر از راه حل ها است که آی پی هایی را در لیست سیاه قرار می دهد و این لیست به طور مداوم به آدرس های Anti-P2P به روز می شود و تقریبا خیالتان می تواند آسوده باشد .
اگر شما هم راه حلی مطمئن و امن برای استفاده از بیت تورنت و دیگر سایتهایی که می دانید، دارید لطفا در قسمت نظرات آن را با ما و دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید . همچنین اگر برای شما هم اتفاق افتاده است که در حین دانلود فایل خاصی که قانونی مثل قانون کپی رایت بر آن احاطه داشته ، به مشکلی بربخورید آن را هم برای ما بنویسید .

منبع : hamegan.orgآمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :جاوا اسكریپت